Alberto Sego
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ

Zara Gardenia 2017 Bayan Parfüm

Zara Gardenia 2017, Zara tarafından kadınlar için hazırlanmış bir oryantal çiçek kokusu. Bu yeni bir koku. Zara Gardenia 2017 adı gibi 2017 yılında piyasaya çıktı. Üst notalarda ahududu, bergamot, limon, mandalina ve şeftali; orta notalar yasemin, beyaz çiçekler; taban notaları paçuli, kaşmir, vanilya, sedir ve misk içerir.

Üst Nota
Ahududu

Ahududu

Bergamot

Bergamot

Limon

Limon

Mandalina

Mandalina

Orta Nota
Şeftali

Şeftali

Yasemin

Yasemin

Beyaz çiçekler

Beyaz çiçekler

Gardenya

Gardenya

Alt Nota
Paçuli

Paçuli

Kaşmir ağacı

Kaşmir ağacı

Vanilya

Vanilya

Sedir

Sedir

Zara Gardenia 2017 Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Zara Gardenia 2017 Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 18 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 72 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 69 puan almıştır.
KALICILIK
KALICILIK
72%
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
69%
18 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
BEĞENDİ
BEĞENDİ
44%
BEĞENMEDİ
BEĞENMEDİ
56%
9 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
GÜNDÜZ
GÜNDÜZ
67%
GECE
GECE
33%
9 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
60%
Orta Nota
30%
Alt Nota
10%
Hangi Mevsime Uygun?
İLKBAHAR
İLKBAHAR
44%
YAZ
YAZ
22%
SONBAHAR
SONBAHAR
22%
KIŞ
KIŞ
11%
9 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-50 Yaşlar için uygun
2017 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 76
10190 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Zara Gardenia 2017 Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
9 Adet Oy Kullanılarak
69 Puan Aldı

Zara Gardenia 2017 Bayan Parfüm Yorumları

Bu modeli geçin size aberto sego opiu modelini öneririm aynı koku ama opiu daha kalıcı hem daha fark ediliyor.
Bu parfüm aşk kokuyor. Aromalarda çiçek var ama ayrıca bir tatlı ipucu var. Yumuşak, zarif ama aynı zamanda sofistike. Ofisler ve resmi etkinlikler için uygundur. Gömleğime püskürtürsem uzun ömürlüdür. Neredeyse bütün gün kalıyor.
Ben 100ml çift set şeklinde, gardenya ve orkide modelini aldım. Sudan ucuzlar. Kokular bir harika. Bu ciddi kaliteli gardenya kokusu. Tavsiye ederim. Birazda siyah afyon kokusu aldım sanki. Belkide o yüzden daha hoş bir gardenya şeklinde kokuyor.
Bu kokuyu eşime aldım ve kokusunu çok seviyorum. Adının gardenya olması onu bir gardenya bombası yapmıyor. Uzun ömürlülüğü ortalamanın biraz üzerindedir ve ilk saatte oldukça yoğun bir şekilde fark ediliyor. Ana nota olarak çilek ve mandalina ile çok taze açılır. Kalpte beyaz çiçekler hakim (çoğunlukla tabii ki gardenya, ama biraz yasemin ve diğer tatlı beyaz çiçekler - portakal çiçeği? olabilir). Kuruma anında yani aşağı gerçekten baskın vanilya ve kaşmir ahşap kokusuna sahip. Dior Addict Eau de Parfum e benziyor. Fıyatı göz önüne alındığında bol bol sıkın bu sayede kalıcılığı artar. Gerçekten muhteşem bir EDP.
İlk zara parfümüm. Edp sınıfı için ucuz. Yumuşak bir kız kokusu. Genöler için ideal bence. Yumuşak ve küçük bir bebek pudrası tozu kokusu var. Dirençli ve kalıcılığı oldukça iyidir.
ZARA kokularını çok seviyorum .. çok uygun fiyatla kaliteli kokulara erişebilmek bence gayet hoş .. Bu modelin şişesi basit . Biraz şekilli bir şeyler çıkar artık ZARA.
Eşim bu parfümü kullanıyor ve bu kokuyu inanın bende en az onun kadar çok seviyorum. Gardenya bombası. Kalıcılığı ortalamanın biraz üzerinde ve ilk saatlerde oldukça ağır. Açılınca beni mest ediyor. Parfümün kendine gelmesi için yarım saat mühlet vermeniz bence yeterli. Gerçekten görkemli bir EDP.
Cildimde kalan zayıf kalıcılık testi beni üzdü. Yarım saat içerisinde hiç bir şey hissedemeyeceğinizden adım gibi eminim. Zara ucuz parfümler satıyor ama kalıcılık konusunda ben daha iyi performanslı bir ürününe denk gelemedim.
Olympea ile aynı mı yoksa ben mi yanılıyorum?
Zara Gardenia daha yumuşak, daha çiçekli bir versiyon gibi geldi bana. Zara Gardenia modelini seviyorum. Baharın daha çiçekli bir versiyonu için heyecan verici. Floral Shock modeli cildimde biraz hayal kırıklığı yarattı. Onun yerine bunu mutlulukla üzerime sıkıyorum. Kesinlikle içerisinde çok özel bir gardenya var. aynı zamanda kahveler listelenmemiş olsa da ben hissedebiliyorum. Ayrıca biraz müstehcenlik hissettim. Belki de kaşmir ağacıdır emin değilim. Diğer Zara kokularından daha uzun süre cildimde kaldığını belirteyim. . Keşke daha küçük şişeleri olsaydı. 100 ml'lik bir şişeyi taşımak bence büyük bir handikap.
KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER