Alberto Sego
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ

Zara 03 Caipirissima Bayan Parfüm

Zara tarafından hazırlanan 03 Caipirissima modeli, kadınlar için oryantal bir vanilya kokusu. Bu yeni bir koku. 03 Caipirissima, 2017 yılında piyasaya çıktı. Üst notalarda badem ve kestane; orta notada karamel; temel notalarda vanilya, sedir ve misk barındırır.

Üst Nota
Badem

Badem

Kestane

Kestane

Orta Nota
Karamel

Karamel

Vanilya

Vanilya

Alt Nota
Sedir

Sedir

Misk

Misk

Zara 03 Caipirissima Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Zara 03 Caipirissima Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 18 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 67 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 70 puan almıştır.
KALICILIK
KALICILIK
67%
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
70%
18 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
BEĞENDİ
BEĞENDİ
56%
BEĞENMEDİ
BEĞENMEDİ
44%
9 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
GÜNDÜZ
GÜNDÜZ
56%
GECE
GECE
44%
9 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
43%
Orta Nota
40%
Alt Nota
17%
Hangi Mevsime Uygun?
İLKBAHAR
İLKBAHAR
0%
YAZ
YAZ
11%
SONBAHAR
SONBAHAR
44%
KIŞ
KIŞ
44%
9 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-50 Yaşlar için uygun
2017 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 72
5591 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Zara 03 Caipirissima Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
10 Adet Oy Kullanılarak
48 Puan Aldı

Zara 03 Caipirissima Bayan Parfüm Yorumları

Almak istiyorum fakat mağaza ve internette bulamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz lütfen. Teşekkürler
Doğu gurme kategorisinde yer alıyor. Oryantal tatlılık, hafif balzamik yarı tonlar ve ahşap nüanslar içerir. Bazda vanilya, sedir ve misk notalarını hissettirir. Kompozisyonun kalbi tatlı karamel modülasyonlarından oluşur. Üst akor, bademin bir tonunu ve oldukça nadir bir parfüm notasını kullanır. Yani kestaneyi. Kestane ağaçlarının dünyada yaygın olmasına ve meyvelerinin son derece ilginç aromatik özelliklere sahip olmasına rağmen, bu nota ile parfüm bulmak genellikle çok zor. Zara en azından bu haksızlığı biraz düzelmiş ve şık parfümünün tadını çıkarmasını önerir. Enteresan bir parfüm. Denemelisiniz. Şişe zaten kestane özü rengine dayalı renk seçilerek yapılmış olabilir (sadece tahmin)
Buradaki notalardan hariç tamamen tatlı vanilya kokusu alıyorum.
"Güzel bir koku ama şampuan veya köpük gibi bir saç ürüne benzer kokuyor. Biraz tozlu evet. Özellikle herhangi bir nota tespit edemedim. Sadece sentetik kokuyor. fark edilme ve uzun ömürlülük gerçekten kötü. Denemeye bile değmez.
Kokladım ve tanımlanamayan meyveler koktuğunu belirtebilirim. Sonra da çok güçlü çiçekler, gardenya, misk ve diğerlerini hissedeceksiniz. Limon ya da kiraz kokusunu hiç almıyorum. En dikkat çeken nota sandal ağacıdır. Sıcak kokulu ve eski moda el sabunu gibi kokulu ve iyi bir şekilde değil sınırda yürüyor. Ancak kuruma sonrası, özellikle de elbiselerinize ya da yastığınıza kalan o harika koku gerçekten güzel.
Güzel bir koku ama şampuan veya köpük gibi bir saç ürününden daha çok etkili kokuyor. Biraz tozlu evet. Özellikle herhangi bir nota tespit edemiyorum. Sadece sentetik kokuyor. Kalıcılık ve uzun ömürlülük gerçekten kötü.
Buradaki piramit farklı sanırım. Piramit derken nota içeriklerinden bahsediyorum. Ama bu sitedeki daha uygun gibi duruyor. Firmanın web sitesinden notlar: Meyveli - Çiçekli Limon - Frenk üzümü - Sulu Meyveler - Bergamot - Gardenya - Yasemin - Kiraz - Misk - Sandal Ağacı - Kehribar - Vanilya. Havada, tanımlanamayan meyveler kokuyor. Devam edince, önce alkolü, sonra da çok güçlü çiçek, gardenya, misk, ormanları koklayabilirsin. Limon ya da kiraz kokusu hiç almıyorum. En dikkat çeken not sandal ağacıdır. Sıcak kokulu ve eski moda el sabunu gibi kokulu ve iyi bir şekilde harmanlanmış. Koku kuruyunca harika bir hal alıyor. Yastığıma işlemiş resmen.
KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER